gelsistemos.lt

„Žalesnis“ gyvenimo būdas: kaip jo pasiekti?

0 4

Yra daug būdų prisidėti prie gamtai draugiškesnio gyvenimo būdo. Žinoma, kartais sunku kardinaliai keisti savo įpročius, tačiau atliekant tą po vieną nedidelį žingsnį, tikrai galima mažiau kenkti gamtai dideliais atliekų kiekiais. Greičiausiai daugelis jau pastebėjo kiek daug šurmulio sukelia pokalbiai ir diskusijos apie atliekų daromą žalą, jų išaugimą ir žmonių nesustabdomą vartotojiškumą. Ankščiau tokių kiekių atliekų tikrai nebūdavo surenkama, nes nebūdavo vienkartinių pakuočių, plastikinių maišelių, o dabar šių dalykų galima rasti visur ir labai daug. Nors tai tikrai patogu, deja, tai yra labai prasti pasirinkimai turint omenyje gamtos būklę. Taigi, jei norisi prisidėti prie kiek „žalesnio“ požiūrio, laikas keisti kelis įpročius. Nuo ko pradėti?

Pirmiausia, labai svarbu suprasti kaip tinkamai reikia atsikratyti atliekomis. Reikia rūšiuoti, stengtis nepirkti pakuočių, kurių tikrai nereikia ir rinktis neįpakuotus produktus. Nebūtina kai kurių dalykų dėti ir į plastikinius maišelius, taip jau galima džiaugtis pirmaisiais žingsniais. Visgi plastiko ir kitų medžiagų tikrai namuose atsiranda, tad labai pagelbėti gali rūšiavimas – tai reiškia, kad vėliau tokios atliekos gali būti perdirbamos. Šiukšlių išvežimas Vilniuje gali pasirūpinti ir tokiomis atliekomis, su kuriomis nežinoma ką daryti. Kartais namuose užsilieka statybinių medžiagų, neveikiančios elektronikos, kurios į konteinerį tiesiog neišmesi. Nors elektronika gali atrodyti kaip tinkama atlieka plastikos konteineriui, deja, taip nėra. Labai naudingas šiukšlių išvežimas Vilniuje gali būti, jei turima ir senų padangų ar kitokių didesnių gabaritų atliekų, kuriomis patiems pasirūpinti ir išvežti į tam tinkamas aikšteles būtų per sunku. Tokiais atvejais gali prireikti ir specialaus transporto ar priekabos.

Prie „žalesnio“ gyvenimo būdo galima prisidėti ir nenaudojant vienkartinių įrankių, vienkartinių puodelių – kavinėse tikrai galima paprašyti, kad būtų galima įsipilti gėrimą į daugkartinį puodelį ar termosą. Taip pat pagelbėti gali ir gertuvės naudojimas vandeniui – taip mažiau tikėtina, jog kils noras įsigyti plastikinį butelį vandens. Labai svarbu keisti įpročius į tvaresnius pasirinkimus. Viena diena per mėnesį be automobilio irgi gali būti gera pradžia, todėl svarbiausia fantazija. Svarbiausia domėtis tokiu gyvenimo būdu, paskaityti apie atliekų aikšteles, kokios atliekos ten gali būti išmetamos, ką daryti su pavojingomis atliekomis ir kada šiukšlių išvežimas Vilniuje gali būti naudingas. Žinant daugiau, natūraliai pavyks pritaikyti tam tikrus principus ir savo kasdienybėje.

Komentarai
Kraunama...