mmu.lt

Rasojimas – lango profilių peršalimo požymis?

0 46

Šiuolaikiniai plastikiniai langai neretai rasoja, tai ypač dažnai nutinka šaltuoju metų laiku. Tai tikrai nesunku pastebėti – šis procesas ne juokais gadina nuotaiką, bendrą estetinį vaizdą – taip pat. Taigi, kodėl plastikiniai langai rasoja iš vidaus?

Tokia situacija susidaro tuomet, kai yra sąlygos kondensuotis drėgmei – iš jos ir susiformuoja rasos lašeliai. Labai svarbu stengtis šio proceso išvengti. Taigi, jei pastebima, kad plastikiniai langai rasoja, derėtų žinoti, kaip šią problemą išspręsti.

Gera žinia ta, kad tokio proceso išvengsite gan nesunkiai. Viskas ko reikia – bent vieną kartą per parą vėdinti patalpas arba naudoti oro sausintuvą. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, kad tinkamas patalpų vėdinimas yra kur kas geresnis pasirinkimas, nei oro sausinimas. Tokiu būdu iš kambario ne tik pašalinama drėgmė, bet ir užtikrinamas grynas, sveikatai draugiškas oras.

Verta paminėti ir tai, kad nemaža dalis žmonių pastebėję šią problemą, bando ją išspręsti savarankiškai, tačiau pasirenka ne patalpų vėdinimą ar oro sausintuvo naudojimą, o visai kitokius sprendimus, kurie nėra tokie naudingi ir efektyvūs. Pavyzdžiui, nemaža dalis žmonių galvoja, kad jei jau plastikiniai langai rasoja, tai, vadinasi būtina sureguliuoti langą. Vis dėlto, lango reguliavimas šiuo atveju nelabai gali kuo padėti – dažniausiai egzistuoja kita problema.

Dažniausiai tai lango profilių peršalimas. Ar lango profiliai iš tiesų yra peršalę ir ar dėlto kyla rasojimas, galima nustatyti pasitelkus termovizorių. Visgi, šio proceso taip pat geriausia nebandyti atlikti patiems – dažnas  nemoka tinkamai naudotis termovizoriumi arba tinkamai įvertinti gautus rezultatus. O tuo atveju, jei ir pastebimas lango profilių peršalimas, nežinoma, kokių sprendimų imtis. Taigi, pats geriausias pasirinkimas – kreiptis į profesionalus, kurie naudodamiesi termovizoriumi tinkamai įvertints lango būklę ir, jei reikia, priims tinkamus sprendimus.

Komentarai
Kraunama...