Papuošalai ir senovės papročiai
Dar senovės graikai ir romėnai įvertino ypatingas auskarų savybes ir net manė, kad būtent ausis yra atminties sergėtoja. Dabar nustatyta, kad bet kuri auskaro forma, jo sudėtyje esantis metalas ar akmuo yra unikalūs ir gali ypatingai veikti jų šeimininką.
Kai kuriose tautose nuo seno gyvas paprotys: vos tik mergytė pradėdavo savarankiškai vaikščioti, motina (nepriklausomai nuo luomo) įverdavo jai į ausytes mažutėlius pailgus auskariukus, papuoštus spalvotais akmenukais. Beje, ji tai padarydavo ne vien tam, kad pabrėžtų jaunos būtybės grožį, bet ir sveikatos sumetimais. Mūsų protėviai puikiai išmanė gydomąsias ausų papuošalų savybes. Šiandien įrodyta, kad švelniai siūbuodami auskarai masažuoja ausų spenelių akupunktūrines zonas ir kartu padeda išvengti daugelio negalavimų. Spėjama, kad seniausia žinoma auskarų forma – variniai, sidabriniai ar auksiniai žiedai, prie kurių būdavo pritvirtinama viena ar kelios metalinės plokštelės su smulkiais vertingaisiais mineralais. Kuo žaismingiau ir ryškiau jie žaižaruodavo įvairiausių formų auskariukuose, tuo kilmingesnė buvo mažoji panelė.
Gal ne visi žino, kad auskarai, pagaminti iš paprastesnių metalų, gali sukelti labai skausmingų alerginių reakcijų. Specialistai pataria nerizikuoti ir sako, kad platinos, sidabro ar auksiniai auskarai yra geriausias pasirinkimas. Žinoma, tokie gaminiai dažniausiai nepigūs, bet yra visiškai saugūs ir net naudingi sveikatai. Auskarus irgi reikia mokėti pasirinkti: mažoms moterims geriau vengti ilgų karulių, net jei šie žaižaruoja briliantais. Tokia auskarų forma puošia tik aukštas ir lieknas. Apkūnioms trumpakaklėms damoms net labai tiks masyvūs auskarai, panašūs į sagas (ypač jei ir šukuosena puri). Taip pat nepamirškite, kad auskarai derinami ne tik prie veido formų, bet ir prie viso stiliaus. Tik atsižvelgdami į šiuos visus kriterijus suskursite vientisą įvaizdį.