gelsistemos.lt

Namų erdvė: kas padeda pasirūpinti jaukumu?

0 16

Jaukumą namuose kuria labai daug dalykų. Jį sukuria mažos, didelės ir kartais net nematomos detalės – būtent todėl turint itin dailų interjerą nereiškia, jog jame bus jaučiamasi puikiai. Kartais tiesiog kažko trūksta! Be abejonės, interjeras turi būti derinamas atsakingai, nes jis bus puikiai matomas ir tikrai formuos požiūrį į namus bei pojūčius būnant juose. Tačiau šalia interjero atsiranda ir kiti dalykai, apie kuriuos ne visi kalba, o tai reiškia, kad kartais apie juos ir pamirštama. Daugeliui su jaukumu dar taip pat asocijuojasi židiniai – be abejonės, jie tikrai atneša daug privalumų. Nors daugelis neprieštarautų džiaugtis tokių įrenginiu savo namuose, kartais jie netinkami yra todėl, kad ne visi mėgsta namus šildyti kietuoju kuru. Kai kuriais atvejais gali norėtis paprastesnių alternatyvų, todėl, kad ir kiek jaukumo atneša krosnelės ar židiniai, jų atsisakoma, nes ne visų poreikiai yra vienodi, o kartais tenka daugiau dėmesio skirti prioritetams. Ar tai reiškia, kad namuose nebus jauku? Tikrai ne, tiesiog reikės susigalvoti kitų būdu kaip juos pritaikyti savo norams ir gerai savijautai.

Jei židinys atrodo labai reikalingas namų jaukumui, tačiau montuoti visos reikiamos sistemos. Jiems taip pat reikalingi ir kaminai, kuriais praeitų dūmai – juk namuose jie gali būti kenksmingi. Tokiais atvejais paprasčiau tokiu elementu namuose džiaugtis bus tuomet, jei pasirenkami biožidiniai. Tai ekologiškas variantas, kuriam nereikia kaminų ir liepsnai išgauti tereikia biokuro, todėl jam daug dėmesio skirti neprireiks, o jauki detalė namuose garantuota. Visgi, be gražių detalių bei elementų, jaukumą kuria ir šiluma, kurią galima išgauti ne tik krosnelėmis, bet ir katilais – vis dažniau pasirenkami dujiniai bei elektriniai katilai, kurių valdymas yra be galo patogus. Juk visai šeimai tinkami ir lengvai įvaldomi šildymo būdai irgi bus jaukus sprendimas namuose.

Taip pat sukurti savo ramybės oazę padės gera garso izoliazija bei tvarka. Kodėl reikia izoliuoti garsą? Kartais nejauku žinoti, kad bet koks praeivis gali girdėti kas kalbama, o kartais patiems nemalonu vėlai vakare girdėti kiekvieną pravažiuojantį automobilį. Tvarka – subtilus dalykas, tačiau daugeliui ji patinka, todėl verta ją palaikyti ne tik namuose, bet ir kieme, kuris bus puikiai matomas per langą. Chaosas namuose ne visiems gali būti jaukus.

Komentarai
Kraunama...