gelsistemos.lt

Katilo ir rekuperatoriaus pasirinkimas

0 17

Nauji namai be šildymo neįmanomi, tačiau kas dar šiais laikais yra labai svarbu – rekuperacija. Šiluma užtikrina jaukumą ir tai, kad šaltos žiemos namų aplinkoje nebūtų baisios. Be abejonės renkantis kokių būdu bus apšildomi namai susiduriama su daug klausimų – yra tiek daug galimybių, skirtingi katilai, jų veikimo principai ir kuras, kuriuo šildomi namai. Rekuperacinė sistema labai reikalinga naujiems namams, daugeliu atveju, ji kaip ir šildymas yra privaloma, jei norisi džiaugtis energetiškai efektyviais namais. Šie du dalykai labai susiję tuo, kad dauguma gali pagalvoti, jog namų vėdinimas su rekuperatoriumi išsiurbs visą šilumą lauk kai keis namuose esantį orą į šviežią iš lauko. Visgi, tokios sistemos darbas visai kitoks – ji kaip tik stengiasi išlaikyti šilumą, kad ji nebūtų švaistoma, būtent todėl nauji namai tokie energetiškai efektyvūs. Vėdinimas atidarius langus tikrai nėra praktiškas palyginus su rekuperatoriumi, nes tokiu atveju šilumos nesusigrąžinama nei kiek. 

Rekuperatorių tipų yra ne vienas, taigi, dažniausiai tenka įvertinti savo poreikius, namų dydį. Rotaciniai rekuperatoriai šiuo metu yra patys populiariausi, o pagal namų dydį nesunku nustatyti kokio galingumo sistema bus reikalinga. Per mažas galingumas reikš, kad ji neatlieka savo darbo, o per didelis galingumas paskatina didesnes mokesčių sąskaitas, todėl svarbu, kad sistema būtų parinkta tinkamai. Visuomet šiais klausimais padeda specialistai, nusimanantys šioje srityje.

Katilai, kurie aprūpins namus šiluma irgi gali būti įvairūs. Dabar populiarėja elektriniai katilai, tačiau klasika lieka dujiniai, kurie valdomi patogiai, yra visiškai neapkraunantys. Visgi kai kuriems norisi rinktis pigiausius variantus, tokius kaip kieto kuro katilai. Tai reiškia, kad bus kūrenamos malkos, granulės ar kiti variantai. Tokiais atvejais katilus būtina valyti, taip pat patogumas ženkliai sumažėja, nes kūrenimas užtrunka. Šildymo sistemoms reikalingi kaminai, kurie užtikrina, kad namuose neliks jokių kenksmingų medžiagų kūrenant. Visgi reikia išsirinkti kokybišką kaminą, kuris tarnaus ilgą laiką. Namų paruošimas gyvenimui tikrai gali užtrukti, todėl verta iš anksto gerai apgalvoti galimus pasirinkimus ir susidaryti pliusų bei minusų sąrašą – taip lengviausia bus pasirinkti išsikėlus prioritetus.

Komentarai
Kraunama...