mmu.lt

Kaip reikia tinkamai rūšiuoti?

0 21

Rūšiavimas gali pasirodyti kaip sunkus uždavinys, tačiau šiais laikais taip tikrai nėra. Galima atrasti labai daug informacijos apie tai kaip tinkamai rūšiuoti, į kokius konteinerius galima mesti atliekas nuo pakuočių, kokios aikštelės priima pavojingas ar kitas atliekas, kurių nežinoma kur dėti. Deja, vis dar pastebima, kad kartais atliekos atsiduria visai ne ten kur turėtų, o kai kuriais atvejais jos išmetamos netinkamai, todėl užteršia visą turimą rūšiavimo konteinerį. Taigi, jei dar tik pradedate domėtis rūšiavimo taisyklėmis, verta sužinoti pagrindinius dalykus! Svarbiausia neišmesti atliekų bet kur – jei nežinote kaip pasirūpinti kelis metus rūsyje stovinčiais, savo funkcijos neatliekančiais daiktais, visada padės šiukšlių išvežimas Vilniuje. Taip užtikrinsite, jog atliekos atsiranda tose aikštelėse, kur ir priklauso.

Rūšiavimas susideda iš stiklo, popieriaus ir kartono bei plastiko ir metalo konteinerių, kuriuose turi atsidurti nurodytos pakuotės. Deja, kartais jose randama tokių atliekų, kurios negali būti į juos metamos, o kartais jos būna užterštos. Tarkime, plastiko pakuotėje būna aliejaus, kuris gali pakenkti visoms surūšiuotoms pakuotėms – taigi, reikia nepamiršti kai kurių pakuočių ir praskalauti prieš jas išmetant.

Stiklo konteineryje gali atsidurti ne tik stikliniai buteliai ir stiklainiai be dangtelių, bet ir įvairiausios stiklo duženos bei indai. Didelis palengvinimas tai, kad nereikia nuo tokių pakuočių nuimti etikečių, o ir itin švariai išplauti taros nereikia – svarbiausia, kad jose neliktų skysčių ar riebalų. Visgi šiuose konteineriuose kartais atsiranda elektros lempučių ar tokių elektros įrenginių kaip televizoriai. Tokios atliekos negali būti metamos į šį konteinerį. Jei susiduriate su klausimu kur mesti langų stiklo paketus, lemputes, elektronika, veidrodžius bei porcelianą ar kitus panašius dalykus, tuomet tuo pasirūpinti gali šiukšlių išvežimas Vilniuje. Taip pat galima pasidomėti aikštelėmis, kuriose tokios atliekos surenkamos.

Susiduriama ir su tokia klaida, kai plastiko konteineriuose atsiranda ir elektroninė įranga, ir tepalu, dažais užterštos pakuotės, skutimosi peiliukai ir panašios atliekos. Deja, tačiau tokius dalykus rekomenduojama išmesti tam skirtose aikštelėse, o ne į bet kurį konteinerį. Šiukšlių išvežimas Vilniuje šioje situacijoje irgi gali pagelbėti, ypač jei sukaupėte nemažai atliekų, kurios netink a turimiems konteineriams. Į mišrias buitines atliekas taip pat gali būti metama tikrai ne viskas. Atsakingai žiūrint į šią sritį, tikrai galima prisidėti prie aplinkos gerinimo.

Komentarai
Kraunama...