gelsistemos.lt

Audinių priežiūra

0 77

Ar kada nors pažvelgėte į savo drabužių, rankšluosčių ar kitos tekstilės etiketes ir pagalvojote, kas iš tikrųjų yra viskozė? Arba elastanas? Kaip šias medžiagas valyti, kaip rūpintis, kad jos tarnautų ilgiau? Jūs galite dėvėti šiuos audinius kiekvieną dieną, kasdien į juos nusišluostyti rankas ir net nepastebėti iš ko jie susideda. Iš esmės geras audinys yra bevertis, jei nežinote, kaip jį valyti ar prižiūrėti. Jei perkate gana brangius rūbus, tačiau jiems neskiriate pakankamai dėmesio, jie tarnaus kaip prasti ir pigūs rūbai. Net tekstilė viešbučiams turi būti pasirinkta atsakingai ir prižiūrima nepriekaištingai, kad atrodytų gerai kuo ilgiau ir tarnautų kur kas ilgiau nei mėnesį ar du. Visada verta stebėti etiketes ant medžiaginių gaminių, tačiau jeigu jos jau nebėra ir nežinote kaip skalbti tam tikrą medžiagą, straipsnyje rasite kelis patarimus.

Akrilo medžiaga dažnai siejama su priauginamais nagais, tačiau tai yra puiki medžiaga rūbams. Akrilas dažnai maišomas su vilna – iš tokio audinio gaunasi puikūs paltai, žieminiai megztiniai ir kitokio tipo rūbai. Akrilą galima skalbti skalbimo mašinoje šiltame vandenyje, tačiau kadangi jis dažnai derinamas su kitais pluoštais, būtina patikrinti etiketę prieš ją mėtant į skalbimo mašiną. Jei turite daug akrilo megztinių, jums gali prireikti pūkuoto skustuvo, nes šis audinys mėgsta burbuliuotis. Visgi tai neturėtų būti didelė problema.

Kašmyro audiniai yra vieni minkščiausių, puikiausių, patogiausių, todėl patirtis su šia medžiaga bus nuostabi. Jis naudojamas daugeliui dalykų ir nors dažniausiai pastebėti kašmyrą galima renkantis drabužius, tai nesvetima tekstilė viešbučiams, kurie nori geriausios kokybės savo klientams. Su kašmyru verta elgtis atsargiai ir nedėti jo į skalbimo mašiną. Toks audinys turi būti valomas profesionaliai tam, kad tarnautų dar ilgai. Geriausia plauti rankomis ir švelniais plovikliais ar perleisti šį darbą profesionalams – valymo centrams.

Medvilnė yra mėgstamiausias pasaulyje natūralus pluoštas, jis toks universalus ir lengvai visur pritaikomas, kad tekstilė viešbučiams labai dažnai būna būtent iš šio audinio. Beveik viskas gali būti iš jo pagaminama, o geresnėms medvilnės savybėms išryškinti, dažnai ši medžiaga maišoma su kitomis. Paprastai baltą medvilnę galima plauti karštame vandenyje, o šiltas ar vėsus vanduo tinka spalvotiems audiniams.

Komentarai
Kraunama...