gelsistemos.lt

Apsauginės priemonės nuo saulės ir įdegio galimybės

0 12

Apsisaugoti nuo saulės daromos žalos būtina kiekvienam. Odai jos žala yra tikrai didžiulė ir nors vasaros sezonu susiduriama su didžiausiu spindulių kenksmingumu, labai svarbu suprasti, kad ir tais sezonais kai saulė nėra itin aktyvi, ji vis tiek turi įtakos. Dar kol kas galima pastebėti ir tai, kad žmonės SPF priemones naudoja tik tuomet, kai žada ilgą laiką būti paplūdimyje, tačiau saulė pasiekti gali mus iš bet kurios vietos, jei tik nuo jos niekas nedengia. Oda dėl saulės daromos žalos gali kur kas greičiau senti, o itin mėgstantiems degintis galima susidurti ir su didesne odos vėžio rizika. Visgi įdegis daugeliui labai svarbus, todėl kartais naudojami ne SPF,  o įdegio kremai ir nors jie padeda tolygiau įdegti, aprūpina odą drėkinančiomis medžiagomis, deja, nuo saulės reikia saugoti kitais būdais. Labai dažnai kaip alternatyvą saulės suteikiamam įdegiui siūloma rinktis savaiminio įdegio kremus – tai puikus sprendimas norintiems visus metus džiaugtis tobulu odos atspalviu nežalojant odos. Kodėl taip svarbu saugoti odą nuo saulės ir ar tikrai spinduliai taip kenkia?

Saulė skleidžia UV spindulius, kurie yra skirstomi į tris grupes. Labai svarbu pasidomėti tuo, kad būtų galima kaip įmanoma labiau suprasti nuo ko yra saugomasi. UVC spinduliai žmonių nepasiekia, nes juos sugeria ozono sluoksnis – jei pasiektų, jie būtų patys pavojingiausi ir sukeltų riziką visiems žmonėms. UVB spinduliuotė suteikia taip visiems patinkantį įdegį, tačiau tuo pačiu yra atsakinga ir už nudegimus. Kaip galima suprasti, įdegis tikrai nėra nekaltas dalykas, nes jis atsiranda būtent dėl to, kad spinduliuotė neigiamai veikia odą. Dėl UVB spindulių gali atsirasti pigmentacija, pirmosios raukšlelės, kurių mėgaujantis saule tik daugėja. Šių spindulių intensyvumas kinta priklausomai nuo dienos laiko ir saulės aktyvumo.

UVA spinduliai geba prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius, todėl jie didina odos vėžio atsiradimą ir gali paskatinti DNR pakitimus. Dėl šių spindulių skatinamas fotosenėjimas, hiperpigmentacija ir kitos odos problemos. Kitaip nei UVB spinduliai, UVA nėra itin kintantys, todėl veikia odą visus metus. Tai reiškia, kad dėl šios priežasties labai rekomenduojama naudoti kremus kaip įmanoma dažniau. Jei norima išgauti tobulą įdegį, bet tuo pačiu saugoti savo odą, sveikiausiu variantu bus savaiminio įdegio kremai. Dermatologai rekomenduoja rinktis juos vietoj nuolatinio naudojimosi soliariumais ar deginimosi saulėje.

Komentarai
Kraunama...